Galeria

III Aukcja Charytatywna 2007

5 grudnia 2007
III AUKCJA 2007. Z wizytą w Klinice

III Aukcja Charytatywna 2007

Ponad 150 tys. zł udało się zebrać podczas III Aukcji Charytatywnej organizowanej przez Kancelarię BSO Prawo & Podatki. Najdrożej sprzedano srebrną torebkę prezydentowej Jolanty Kwaśniewskiej i pióro prof. Jana Miodka ? oba przedmioty poszły za 10 tys. złotych. Dwóch przedsiębiorców zdecydowało się też przekazać po 6 tys. złotych za wrocławskiego krasnala, który stanie przed Kliniką, więc ostatecznie to ta statuetka została najwyżej wycenionym przedmiotem aukcji.

Trzecia edycja Dorocznej Aukcji Charytatywnej Kancelarii BSO Prawo & Podatki była wyjątkowa pod wieloma względami: po raz pierwszy otwarta była dla wszystkich, do licytacji wystawiono prawie 50 przedmiotów (do ostatniej chwili przybywały wciąż nowe, w tym rzeczy przekazywane przez mieszkańców pragnących wesprzeć ten cel), a osiągnięta suma jest trzykrotnie większa od zebranej podczas zeszłorocznej aukcji! W sumie udało się uzbierać 153 800 złotych.

W tym roku zbieramy na analizator biochemiczny, ponieważ ten, który był w Klinice, właśnie się zepsuł. Wiem, że kosztuje ponad 250 tys. złotych, ale w tym roku zainteresowanie aukcją i hojność darczyńców są tak duże, że wierzę mocno, że uda nam się uzbierać tę sumę ? podkreśla mecenas Krzysztof Bramorski, organizator aukcji.

Wśród gości obecnych podczas tego wyjątkowego środowego wieczoru obecni byli m.in. abp. Henryk Gulbinowicz oraz goście honorowi: prezydentowa Jolanta Kwaśniewska, prof. Jan Miodek i piosenkarka Anna Wyszkoni z zespołu Łzy. To właśnie upominki podarowane przez nich cieszyły się największym zainteresowaniem licytujących: srebrna, ręcznie robiona torebka pani prezydentowej oraz pióro, którym prof. Miodek napisał m.in. kilka odcinków ?Ojczyzny Polszczyzny?, zostały sprzedane po 10 tys. złotych. Nieco niższą cenę osiągnął pamiątkowy zegarek przekazany przez prymasa Polski Józefa Glempa oraz dwa bilety na mecz Manchesteru United. Prezydentowa Kwaśniewska podarowała również pięć unikatowych kalendarzy przygotowanych dla jej fundacji, do których ilustracje przygotowali znani artyści, m.in. Franciszek Starowieyski, Edward Dwurnik i Andrzej Pągowski. Jeden z nich ? za 1,2 tys. złotych ? kupił Jacek Piechota.

Najwięcej pieniędzy na rzecz pacjentów Kliniki podarował Ali Dadressan, jeden z biznesmenów inwestujących we Wrocławiu. To on kupił m.in. oba najdroższe upominki, a także pióra od Aleksandra Kwaśniewskiego i prezydentowej Marii Kaczyńskiej czy grafikę Andrzeja Tylkowskiego. Na wszystkie przedmioty wydał 56 tys. złotych. Biznesman postanowił przekazać wylicytowane rzeczy na kolejną aukcję ? tym razem organizowaną przez Annę Dutkiewicz, żonę prezydenta Wrocławia ? natomiast bilety na mecz angielskiej drużyny chce podarować dzieciom z Kliniki.

Do niezwykłej sytuacji doszło pod koniec wieczoru, przy okazji licytacji figurki wrocławskiego krasnala, który ma stanąć przed kliniką przy ul. Bujwida. Wygrał ją również Ali Dadressan, który ofiarował za skrzata 5 tys. złotych, ale po chwili zgłosił się do niego inny przedsiębiorca, który pragnął krasnala odkupić, dorzucając dodatkowy 1 tys. złotych. Obaj panowie doszli do wniosku, że złożą się po 6 tys. złotych i razem staną się posiadaczami figurki, która w ten sposób stała się najwyżej wycenionym przedmiotem aukcji. Natomiast statuetka krasnala Dobrodzieja podarowana przez władze Wrocławia ? jeden z symboli aukcji BSO ? poszła za 5 tys. złotych, a opiekunem skrzata został Izabela Sklorz.

Dzięki ogromnej hojności i życzliwości wielu ludzi dobrej woli dzieci leczące się w Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Akademii Medycznej będą miały nie tylko nowy sprzęt ratujący ich zdrowie, ale również niezapomniane mikołajki. Jeszcze przed aukcją małych pacjentów odwiedzili wyjątkowi goście: prezydentowa Jolanta Kwaśniewska, Anna Wyszkoni z zespołu Łzy i prof. Jan Miodek. Były upominki, długie rozmowy, autografy i wspólne zdjęcia. Taki dzień na pewno długo pozostanie w pamięci nie tylko dzieci.

Podsumowanie III Dorocznej Aukcji Charytatywnej Kancelarii BSO Prawo & Podatki:

  • na aukcję wystawiono prawie 50 przedmiotów podarowanych przez wiele znanych osób ze świata kultury, sportu i polityki;
  • z samej aukcji zebrano kwotę 153 800 złotych (podczas zeszłorocznej aukcji było to 55 tys. złotych);
  • cały dochód zostanie przeznaczony na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego: tzw. analizatora biochemicznego, który kosztuje 258 tys. złotych;

Najdroższe wylicytowane przedmioty:

  • wrocławski krasnal, który stanie przed Kliniką ? 12 tys. zł;
  • ręcznie robiona srebrna torebka podarowana przez prezydentową Jolantę Kwaśniewską? 10 tys. zł;
  • pióro prof. Jana Miodka, którym napisał m.in. kilka odcinków ?Ojczyzny Polszczyzny? ? 10 tys. zł;
  • bilety na mecz Manchesteru United dla dwóch osób wraz z przelotem i noclegiem ? 8 tys. zł;
  • pamiątkowy zegarek prymasa Polski Józefa Glempa ? 7,3 tys. zł;
  • gitara Perfectu z autografami członków zespołu, pióro i długopis prymasa Glempa, grafika Andrzeja Tylkowskiego i pióro Aleksandra Kwaśniewskiego ? wszystkie te przedmioty sprzedano po 6 tys. zł.