Galeria

Krasnal Klaun – recepta na dziecięce smutki

2 września 2008
Uczestnicy uroczystości odsłonięcia Krasnala przed Kliniką

Krasnal Klaun – recepta na dziecięce smutki

We wtorek, 2 września oficjalnie poznaliśmy Krasnala Klauna, który zadomowił się przed wejściem do Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Akademii Medycznej we Wrocławiu. Pojawił się tutaj dzięki Kancelarii Prawnej BSO Prawo & Podatki oraz wielu życzliwym ludziom, którym zależy na uśmiechniętych dziecięcych twarzach.

2 września o godzinie 12.00 Krasnal Klaun został przedstawiony wszystkim dzieciom z Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Akademii Medycznej we Wrocławiu oraz zaproszonym gościom. Wylicytowany podczas ubiegłorocznej aukcji charytatywnej zorganizowanej przez Kancelarię Prawną BSO Prawo & Podatki wesoły skrzat Klaun stanął przed wejściem do Kliniki, by każdego dnia witać przybywające do niej dzieci.

Klaun to nieprzypadkowe imię naszego skrzata. Kojarzące się z tą postacią śmiech, zabawa i radość mają pomóc dzieciom z Kliniki znieść trudny czas pobytu w Klinice – mówi mecenas Krzysztof Bramorski. Choć na chwilę pozwolić zapomnieć o chorobie i odzyskać utracony w cierpieniu uśmiech na twarzy – dodaje mecenas Bramorski.

Uroczystego odsłonięcia skrzata Klauna dokona mecenas Krzysztof Bramorski, partner zarządzający Kancelarią BSO Prawo & Podatki wraz z profesor Alicją Chybicką, kierownikiem Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Akademii Medycznej. Do wzięcia udziału w ceremonii zaproszono przedstawicieli władz miasta Wrocławia, licytatorów Krasnala Klauna ? panów Ali Dadressana i Arkadiusza Śliwińskiego, jak również przedstawicieli fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”.

Pomysł postawienia przed Kliniką Krasnala pojawił się w trakcie przygotowań do ubiegłorocznej edycji aukcji charytatywnej BSO Prawo & Podatki. Zaprojektowana przez rzeźbiarkę Beatę Zwolańską – Hołod figurka krasnala Klauna stała się jednym z eksponatów poddanych licytacji gości. Licytację wygrał biznesman Ali Dadressan, który ofiarował za skrzata 5 tys. złotych. Po chwili zgłosił się do niego inny przedsiębiorca, który pragnął krasnala odkupić, dorzucając kolejne 1 tys. złotych. Ostatecznie obaj panowie złożyli się po 6 tys. złotych i razem stali się fundatorami figurki Krasnala Klauna.

Kancelaria BSO Prawo & Podatki od kilku lat wspiera fundację „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”, która opiekuje się małymi pacjentami leczonymi przez zespół pod kierownictwem prof. Alicji Chybickiej. Szczególnego znaczenia nabrały organizowane co roku przez BSO Prawo & Podatki aukcje charytatywne na jej rzecz. Podczas organizowanych co roku aukcji charytatywnych udało się zebrać ponad ćwierć miliona złotych, przeznaczonych na zakup specjalistycznej aparatury medycznej. Tylko podczas zeszłorocznej, trzeciej już edycji, zebrano ponad 160 tysięcy złotych, które przeznaczono na zakup nowoczesnego analizatora biochemicznego. Jego przekazanie nastąpiło w marcu tego roku.