Aktualności

Nutribiomed. Regulacje prawne a przetwarzanie konopi włóknistych.

15 maja 2019
Aktualności, O Nas

Nutribiomed. Regulacje prawne a przetwarzanie konopi włóknistych.

Uwarunkowania legislacyjne dotyczące konopi włóknistych nie do końca jasno odpowiadają na pytania w zakresie możliwości ich przetwarzania. Klaster Nutribiomed, Kluczowy Klaster Krajowy, z myślą o swoich Członkach przygotował panel dyskusyjny „Potencjał i problematyka przetwarzania konopi włóknistych przez Członków Klastra w świetle aktualnych uwarunkowań legislacyjnych”.

Do udziału w rozmowie zaproszony został mec. Krzysztof Bramorski. Jako ekspert prawny zaprezentuje obecne prawne regulacje oraz odpowie m.in na pytania: Czy konopie siewne (włókniste) podlegają reżimowi ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii? Czy przetwarzanie konopi siewnych wymaga zezwolenia i  nadzoru Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego oraz czy dla konopi siewnych obowiązują wymogi ustawy dotyczące THC?

Wszystkich członków Nutribiomedu zapraszamy do udziału w spotkaniu i włączenia się do dyskusji. Panel dyskusyjny odbędzie się w ramach Rady Klastra Nutribiomed 20 maja 2019 r.

Kancelaria BSO Prawo & Podatki jest członkiem Klastra Nutribomed wspierając pozostałe stowarzyszone przedsiębiorstwa w zakresie prawnych aspektów działalności w obszarze prawa farmaceutycznego, podatkowych aspektów, w tym pracach B+R.