Wydarzenia

NZOZ: zwrot podatku CIT

NZOZ: zwrot podatku CIT

NZOZ jest zwolniony z podatku dochodowego. Taki wniosek płynie z interpretacji ogólnej Ministra Finansów z dnia 31 października 2013 roku.                                                                                                                                                                                                                                                                         

Do 30 czerwca 2011 roku w Niepublicznych Zakładach Opieki Zdrowotnej będących częściami innych jednostek, np. spółek kapitałowych, wiele wątpliwości budziła kwestia zwolnienia z podatku dochodowego od osób prawnych. Zastrzeżenia te potęgowały niekorzystne decyzje organów skarbowych negujące odrębność organizacyjną oraz podatkową NZOZ będącego częścią innej jednostki. W efekcie zdecydowana większość Niepublicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej rozliczała podatek na zasadach ogólnych.

W związku z ugruntowaną, korzystną dla podatników linią orzeczniczą sądów administracyjnych, Minister Finansów w powołanej interpretacji ogólnej uznał, że NZOZ wyodrębniony organizacyjnie od spółki założycielskiej jest niezależną jednostką organizacyjną i może korzystać ze zwolnienia od podatku dochodowego.

Jeśli więc Państwa jednostka, w stanie prawnym obowiązującym od stycznia 2010 roku do czerwca 2011 roku, odprowadzała podatek dochodowy w pełnej wysokości ? pomożemy Państwu go odzyskać.

Już dziś zapraszamy na spotkanie informacyjne „NZOZ: zwrot podatku CIT”, które odbędzie się 29 lutego 2016 r. w godzinach 10.00 ? 11.00 w budynku przy ul. Rzeźniczej 32-33 we Wrocławiu, II piętro. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia przyjmujemy do 25.02.2016 r.