Aktualności konsularne

W poszukiwaniu śladów w Lubiążu – wystawa fotografii Marc Theis

27 listopada 2018
Aktualności konsularne

W poszukiwaniu śladów w Lubiążu – wystawa fotografii Marc Theis

Klimat wystawy stanowi kilkanaście zdjęć Marca Theis’a, fotografa pochodzącego z Luksemburga, znanego w Europie z zamiłowania do fotografowania ukrytych, często niedostępnych szerokiemu gronu miejsc.

We Wrocławiu Marc Theis zaprezentował się w artystyczno-fotograficznym projekcie „W poszukiwaniu śladów w Lubiążu”. Fotograf w mrocznych zakamarkach Klasztoru Cystersów w Lubiążu odnajduje dzieje swojego narodu i jednocześnie odsłania piękno i monumentalizm wspaniałego pomnika śląskiego baroku. To historia opowiedziana artystycznymi fotografiami miejsca – pięknego i cichego świadka tamtych wydarzeń.

Zapraszamy do podróży w miejsce tajemnicze. Mam nadzieję, że wystawa stanie się dla wszystkich ciekawą inspiracją: dla tych, którzy znają Lubiąż, do spojrzenia nań pod nowym kątem, dla tych, którzy jeszcze nie mieli okazji go poznać – okazją i zachętą, by zanurzyć się w jego tajemnicza aurę. – mówi konsul honorowy Luksemburga Krzysztof Bramorski.

Wystawa została objęta Patronatem Honorowym Ambasadora Luksemburga Pana Conrada Brucha. Po Wrocławiu wystawa zostanie zaprezentowana w Luksemburgu.

Fotografie prezentowane są we wrocławskiej Galerii Pod Plafonem do 2 grudnia 2018 r. Informacje na temat wystawy zawarte są na Galerii Pod Plafonem. Zapraszamy do obejrzenia relacji z wernisażu wystawy, która miał miejsce 22 listopada. Autorem filmu jest dr Rafał Werszler, kierujący Galerią Pod Plafonem.