Galeria

VI Aukcja Charytatywna 2011

29 listopada 2011
VI Aukcja 2011. Goście

VI Aukcja Charytatywna 2011

Aukcja Charytatywna już po raz szósty organizowana przez Kancelarię Prawną BSO Prawo & Podatki została zakończona sukcesem. Z licytacji 32 przedmiotów ? obrazów, rzeźb znanych artystów i innych darów serca przekazanych przez znane osobistości, sprzedaży losów oraz cegiełek pozyskano blisko 70 tys. złotych. Całość została przekazana na rzecz Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu.

VI Doroczna Aukcja Charytatywna odbyła się 29 listopada 2011 r. w Hotelu Sofitel Old Town Wrocław. Zebrane 70 tysięcy złotych przeznaczone zostało przede wszystkim na zakup zestawu do zgrzewania i jałowego łączenia drenów, na który Klinika musi wydać około 50 tysięcy złotych. Pozostała kwota przekazana jest na budowę nowej siedziby Kliniki.

Już po raz szósty udowodniliśmy że są pośród nas ludzie o wielkich sercach, którzy potrafią bezinteresownie zrobić coś dla drugiego człowieka ? powiedział mec. Krzysztof Bramorski, organizator Aukcji. Dziękujemy wszystkim, którzy tak szczerze zaangażowali się w pomoc aby dzieci mogły być leczone na światowym poziomie. Wynik, który uzyskaliśmy nie byłby możliwy do osiągnięcia bez wspaniałych darczyńców i równie wspaniałych i szczodrych licytujących.

Tegoroczna Aukcja zgromadziła ponad 150 gości. Licznie stawili się przedstawiciele świata biznesu, kultury i polityki. We wrocławskim wydarzeniu udział wzięli m.in. Poseł na Sejm RP, Michał Jaros, Pani Konsul Honorowy Republiki Austrii, Jolanta Charzewska-Miller, Prezes Dolnośląskiej Izby Gospodarczej, Zbigniew Sebastian, Przewodniczący Rady Miejskiej Wrocławia, Jacek Ossowski. Przybyli również sami darczyńcy ? rzeźbiarze: Agnieszka Mazur i Ryszard Mazur, Beata Zwolańska-Hołod, fotograf, Łukasz Gawroński, muzyk Leszek Cichoński i inni.

Ozdobą wieczoru była solistka Teatru Capitol, Bogna Woźniak i towarzyszący jej Kwartet Capitol. W wykonaniu gwiazd zgromadzeni goście mogli usłyszeć takie utwory jak ?Calling you? z ?Bagdad Caffe?, ?Sun rise sun set? z musicalu ?Skrzypek na Dachu? czy ?People? z ?Funny Girl?.

Jak co roku licytację prowadził Konrad Imiela, aktor i dyrektor Teatru Muzycznego Capitol, który w sposób godny Mistrza Ceremonii podgrzewał i tak już gorącą atmosferę we wrocławskim Sofitelu.

Wyjątkowe i unikalne dary uzyskały następujące ceny: szachy podarowane przez byłego Prezydenta Niemiec Richarda von Weizsäckera sprzedano za kwotę 5 000 zł, 41 kart z odręcznymi podpisami kosmonautów, dar generała Mirosława Hermaszewskiego osiągnęło cenę 1 400 zł, za pióro wieczne z limitowanej kolekcji, przekazane przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego i Jego Małżonkę zapłacono 5 000 zł. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również przedmioty związane ze sportem. I tak, piłka siatkowa z podpisami Męskiej Reprezentacji Polski osiągnęła cenę 1 200 zł, piłka nożna przekazana przez Prezydenta Wrocławia, Rafała Dutkiewicza sprzedana została za 1 000 zł, natomiast koszulkę i piłkę do koszykówki z autografami Marcina Gortata wylicytowano odpowiednio na kwoty 700 zł i 1 200 zł. Wyjątkowe w swoim wyrazie dzieła sztuki ? grafikę ?Lava?, dar autora Macieja Hoffmana sprzedano za 2 200 zł, a rzeźbę ?Całość?, Agnieszki Mazur i Ryszarda Mazura za 1 600 zł. Osoby lubiące ryzyko, również mogły znaleźć coś dla siebie. Ciekawostkę pośród darów stanowił bon na skok spadochronowy? oczywiście z instruktorem, który został wylicytowany na kwotę 2 000 zł. Pod młotek poszły również książki prof. Jana Miodka za które zapłacono 1 000 zł. Dużym powodzeniem cieszył się obraz Zbigniewa Lengrena, sprzedany po zaciętej walce za kwotę 3 600 zł.

Takie wydarzenia jak nasza Aukcja, mają wyjątkowy charakter i są wielowymiarowe ? wszyscy jesteśmy ?wygrani? ? mówi Krzysztof Bramorski – darczyńcy ? bo przekazali na pomoc dzieciom, przedmiot dla nich niezwykle cenny, pamiątkę lub inny dar serca, nabywcy ? bo z jednej strony zakupili rzecz, którą teraz mogą się cieszyć, a z drugiej mają swój wkład w ratowanie bliźniego i w końcu same dzieci na rzecz których odbyła się ta Aukcja, którym choć trochę ułatwi się, dzięki tym wpłatom, trudny proces powrotu do zdrowia.

Zebrane 70 tysięcy złotych, to nie cała kwota, która została pozyskana w czasie VI Aukcji Charytatywnej. W dalszym ciągu wpływają datki na konto bankowe uruchomione specjalnie ten cel przez Fundację ?Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową? od darczyńców, którzy nie mogli przyjść na Aukcję.

Patronat honorowy: Marszałek Sejmu RP, Arcybiskup Metropolita Wrocławski Marian Gołębiewski, Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, i Dolnośląska Izba Gospodarcza.
Patronat medialny: Telewizja TeDe, Telewizja Wrocław, Radio Rodzina, Radio RAM, Newsweek Polska, Gazeta Wrocławska, Tygodnik Katolicki Niedziela, Gość Niedzielny. Patronatu medialnego udzielił Teatr Muzyczny Capitol.