Aktualności

VIII Konferencja DFHR

2 października 2020
Aktualności, O Nas, Prawo pracy

VIII Konferencja DFHR

VIII KONFERENCJA DFHR „HR mix – aktualne wyzwania rynku pracy” w tym roku w nowej odsłonie. Wykłady, dyskusje i prelekcje odbędą się online. By wziąć w nich udział trzeba odpowiedni wcześniej dokonać rejestracji pod adresem https://www.dfhr.pl/rejestracja/.

Przez dwa dni, od 20 do 22 października 2020 r. będzie można wysłuchać wystąpień praktyków HR, które przyniosą odpowiedzi na nurtujące pytania ale mogą również stać się inspiracją do kreowania nowych wydarzeń. Również nasza Kancelaria weźmie udział w wydarzeniu. Szczegółowy program VIII Konferencji DFHR dostępny jest na stronie https://www.dfhr.pl/konferencja-dfhr/. Organizatorzy zapewniają 100% praktycznych informacji podczas wystąpień prelegentów.

Kancelaria BSO Prawo & Podatki zaprasza na wystąpienie 22 października 2020 r. o godz. 13.00. Wybraliśmy temat, który z pewnością interesuje wielu przedstawicieli HR – Prawa i obowiązki pracodawców i pracowników w przypadku świadczenia pracy w ramach telepracy, pracy zdalnej oraz stacjonarnej na gruncie przepisów Kodeksu pracy oraz przepisów antykryzysowych.

Hubert Sarżyński – aplikant radcowski w Kancelarii Prawnej BSO Prawo & Podatki, w trakcie wystąpienia zaprezentuje rozwiązania legislacyjne związane z wykonywaniem pracy stacjonarnej oraz w ramach telepracy, pracy zdalnej. Szczególny nacisk zostanie położony na różnice w obowiązkach i prawach pracodawców oraz pracowników, zwłaszcza w kontekście pracy zdalnej, której zasadnicze elementy nie zostały dotychczas uregulowane. Poruszone zostaną m.in. zagadnienia miejsca wykonywania pracy, czasu wykonywania pracy, ponoszenia kosztów wykonywania pracy, a także weryfikacji wykonywanej pracy w różnych formach jej wykonywania.